Dr. Soytürk

SAĞLICAKLA KALIN

SAĞLICAKLA KALIN

               Her hafta sizlerle A’dan Z’ye sağlıkla ilgili her şey üzerine yazı paylaşmaya başlıyoruz. Burada modern tıp ve tamamlayıcı tıp yaklaşımları, güncel sağlık problemleri, beslenme önerileri ve pek çok şey bulacaksınız ve tabi sizin sorularınıza cevap bulmaya ve sizlerin merak ettiklerinize yönelik yeni makaleler yazmaya çalışacağız. Tabi bunu sadece Dr. Soytürk ekibi olarak biz değil, uzman misafir yazarlarımızda kendi alanlarında bizlere yardımcı olacak.

               Yaklaşık 3 aylık akupunktur eğitimini 11 Ocak’ta tamamlıyorum. Giderken Uzm. Dr. Yasemin Soytürk’ün zoruyla gidip ne yapacağım ben bu akupunkturu derken şu anda neden ben bunları daha önce öğrenmemişim diyorum.

               Hastalarım bana bir soru sorduğunda modern tıp bilgilerimle mi yoksa akupunktur eğitiminde aldığım bilgilerle mi cevaplayacağım bilemiyorum. İnşallah kısa süre sonra doğru cevapları bulurum.

               Bugün su ile ilgili paylaşım yapmak istiyorum.

               Bir insan yemek yemeden haftalarca hayatta kalabilirken su içmezse günler içerisinde kısa sürede hayatını kaybeder. Demek ki su hayatımızın olmazsa olmazıdır.

               Su aslında vücudumuzdaki en önemli enerji kaynağımız. Belki de besinlerle aldığımız enerjinin 3-4 katı enerjiyi sudan temin ederiz. Bunu öğrendiğimde bende çok şaşırdım. Bunun dışında hep büyürken işittiğim oturarak içmek, 3 yudumda içmek bunlarından her birinin modern tıpta bir açıklaması var. Ayakta su içtiğimizde su mideden direk 12 parmak bağırsağına geçer ve bu durum pek çok sıkıntılara sebep olur.

  Peki günlük ne kadar su içmeliyiz?

               Aslında bu kısım kadın veya erkek olmasına, yaşına ve tabi ki kilosuna göre değişmekle birlikte, 1 klioya 30-40cc kadar su tüketilmelidir. Yani kişi 50 kg is 50*40cc su tüketmelidir. Bu suyu yemeklerde 30 dakika önce veya 2 saat sonrasında almalıyız. Yemekle 1 bardaktan daha fazla su tüketmemeliyiz. Sabah kalktığımızda limon suyu ekleyip içtiğimiz 1-2 bardak su açlık hissini azaltacak, bağırsakları hareketlendirecek ve bize enerji verecektir.

               Nasıl su tüketilmeli?

               Genelde çeşme suyu yerine arıtma su veya damacana tercih ederiz. Arıtma suların çoğu mineral içeriği bakımından zayıftır. Damacana su ise hijyen açısından güvenilir olmayabilir ve işlem görmüş olabilir. Bunlardan daha önemlisi içtiğimiz suyun PH değeridir. Suyun Alkali olmasına dikkat etmeliyiz. Asidik su vücudun alkali rezervini bitirerek çocuklarda büyümede gerilik erişkinlerde de kemik erimesi ve romatizmal hastalıklara zemin hazırlar.

               Son olarak su içmeden önce suya iyi dileklerimizi, güzel enerjimizi göndererek içelim. Bu suyun yapısındaki H ve O atomları arasındaki bağların polaritesini yani açılarını değiştirerek görmek istediğimiz faydasını bize gösterecektir.

               Unutmayın çevremizdeki canlı ve cansız tüm varlıklar gibi bizde atomlardan oluşan bir enerjiyiz. 😊Çevremize güzel enerjimizi verelim ve iyi enerjiyi alalım.

alternatif tıp

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 210 16 26