Genital Estetik

Genital Estetik
Genital Estetik

Genital Estetik

İnsanlar dış görünüşlerinde olduğu gibi genital bölgelerinde de estetik ve güzel bir görüntüye sahip olmak istiyorlar. Hatta estetik alanda yapılan müdahaleler içinde genital estetik oldukça büyük bir paya sahiptir. Genital estetik, işlemleri iç ve dış bölgelere uygulanabilmektedir.

Kişinin yaş alması, doğum sonrası pelvik kaslar ve vajinal kaslardaki gevşeklik ve yağlanma gibi nedenlerle genital bölgesindeki renkte ton kaybı ve gevşeklikler meydana gelir. Bu durum kadın ve eşi için cinsel birleşme anında genişlik ve daha az cinsel haz hissi ile sonuçlanabilir.

Genital estetik hayatın, yaş almanın, genetik yapının veya kilo alıp verme gibi durumların etkisi ile oluşan değişimlerin değerlendirip uygun müdahaleyi yapılmasını hedefler.

Uygulanacak estetik müdahaleler, dış görünüşünüzü, cinsel anlamda yaşanan hazda doyumunuzu ve kazanılan güven ile sosyal hayatınızda başarıyı önemli ölçüde artırabilir.

Estetik sayesinde artık rahatsız hissetmenize ve utanmanıza gerek yok. Özgüven ve güzellik için bir şansınız daha var.

Şimdi bu özgüven ve rahatlığı getirecek müdahalelerin isimlerini söyleyelim;

Lobioplasti (İç ve dış alanda estetik)

Genel Klitoris estetiği

Perine onarımı (Doğum sonrası yırtık ya da doğuştan beri var olan bozukluk onarımı gibi)

Vajinaplasti (Vajinal daraltma opesrasyonu)

Genital radyo frekans uygulamalar

Doğum sonrası meydana gelen izler için yapılan işlemler

Lazer ile beyazlatma müdahalesi (Perine ve anüs beyazlatması gibi)

Lazer ile vajinal gençlik uygulaması

Genital P R P işlemi

Dolgu eşliğinde G noktası hipertrofisi

Vajina dış kısmını küçültme

Vajina dış kısmı dolgu işlemi

Pubik bölgede kaldırma (Pubaplasti)

Klitoris üstündeki deri katmanlarının düzeltilmesi (Klitoral Hudoplasti)

Özetleyecek olursak zaman içinde meydana gelen yapısal bozukluklar genital bölgede estetik veya fonksiyonel rahatsızlıklar oluşturur. Bu durum özgüvende kayıp, psikolojik problemler ve cinsel memnuniyetsizliklere neden olur. Yukarıda saydığımız uygulamalar ile kişi genital görünüm olarak iyi bir noktaya eriştirilir. Dış görünüşün güzelliğinde olduğu gibi genital anlamda da güzel bir görünüme sahip olma hissi sağlam bir özgüveni tetikler. Özgüven sayesinde cinsel ilişkide duyulan haz artacaktır. Yine cinsel hayatında da başarılı olma hissi kişinin genel psikolojik durumunu iyi bir seviyeye getirerek sosyal hayatında başarısını da arttıracaktır.

Modern ve Geleneksel Tamamlayıcı Tıp

Dr. Soytürk, Ankara, 2019

Başa dön tuşu
Call Now Button0312 210 16 26