Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus Tedavisi
Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Vajinismus Tedavisi
Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

İçerik Haritası:

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus Tedavisi

Cinsel ilişki sırasında kadınlarda vajinal kaslar, vajinal penetrasyon girişiminde kasılır. Bu duruma vajinismus denir. Kaslardaki bu durum cinsel ilişkiyi önleyebilir ya da çok fazla acıya neden olabilir. Ağrılı cinsel ilişki genellikle bir kadının vajinismus olduğuna dair ilk belirtidir. Ağrı sadece penetrasyon ile olur. Genellikle penetrasyon denemesi bittiğinde ağrı kaybolur, ancak bazen ağrı bir süre daha devam edebilir. Erkekler bu durum sırasında bir duvara çarpma hissi yaşarken, kadınlarda bir çeşit yırtılma hissi söz konusudur.

Ağrısız, Acısız, Kesin ve Kalıcı çözüm mümkün!

Op Dr Ümmügülsüm Soytürk

Vajinismus Tedavisi için bekledim çok pişmanım. Tedavi çok kısa sürede mümkün!!!

Vajinismus Nedenleri

Endişe ve cinsel ilişki yapma korkusu hastalığın nedenlerinin temelidir. Türkiye’de cinsel ilişki içeriği bilinci çeşitli nedenlerle baskılandığından kaygı ve endişenin nedeni gençlik hatta çocukluk dönemine kadar inebilmektedir. Kavram olarak cinsel ilişkiyi bilmeyen, baskılanmış bireyler bu rahatsızlığa yakalanacak muhtemel kişiler durumuna gelebiliyor.

Genel ve özel bu durumlar dışında enfeksiyon gibi diğer tıbbi problemler de ağrılı ilişkiye neden olabilir. Cinsel ilişki sırasında meydana gelen bu durumu araştırmak için Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı bir doktora danışmak ve muayene olmak gerekir.

Özetleyecek olursak Vajinismus rahatsızlığının kaynağı neredeyse bütün hastalarda psikolojik nedenlere bağlı iken, yok denecek kadar az bir orandaki hasta için fiziksel nedenler söz konusu olabilmektedir.

Vajinismus Öyküsü

Fiziksel Nedenleri

Vajinit
Vulvit
Servisit
İdrar yolu enfeksiyonu
Pelvik enfeksiyonlar
Bartolin absesi gibi iltihabi durumlar
Kızlık zarının yapısal problemleri
Vajinal perde gibi doğumsal yapısal problemler
Menapoza bağlı kuruluk
Epizyo izi
Endometriozis
Tümörler

Vajinismus Tedavisi için Teşhiş Nasıl Yapılır?

Vajinismus tanısının konulması için problemi yaşayan bireyin problemi anlatacak bir doktora danışmasıyla başlar. Hekim çocukluk, ergenliği ve gençlik dönemlerini içeren tıbbi ve cinsel geçmiş bilgisini dinledikten sonra pelvik muayene yapar. Muayene sonucu hastalığının varlığını belirleyecektir. Doktorlar bu iletişim ve muayene sırasında hasta ile nazik bir iletişim kurmalıdır ve hastalığın tedavi edilmesi neredeyse kesin olduğunu anlatarak hastaya güven vermelidir.

Çanakkaleden Ecem Vajinismus Tedavisi
Cinsel İlişkiye Girememe – Vajinismus Dereceleri

Cinsel ilişkiye girme anlamında sıkıntı yaşayan çiftler bu sıkıntıyı belirli seviyelerde yaşayabilmektedir. Bu durum Vajinismus Derecelerini belirleyen önemli etkenlerdendir. Bu dereceleri tıbbi anlamda 5 seviye olarak değerlendirebiliriz.

 1. derece: İlk derece olarak nitelendirdiğimiz grupta belirli oranda penisin vajinaya girmesine izin veren kişilerdir. Danışanlarımız ilk muayne sırasında yapılan konuşmalar ile kas yönetimini başarabilir ve problemi geride bırakabilirler.
 2. derece: Kadının yaşadığı düşük oranda ağrı ile belirgindir. Cinsel ilişki belirli sınırlar içinde yaşanabilmektedir. Bu tarz danışanlar vajinalarına dokunma yapabilen kişilerdir. Muayene yapılan konuşmalarla vajinal kaslarını yumuşatmaları daha zor olan gruptur.
 3. derece: İlk iki derecede tanımlanan sıkıntının bir kademe üzerinde, ilişki sırasında şiddetli bir şekilde kasılmaların yaşandığı gruptur. Kadın doğum muayenesinde bile hasta kendini kasar. Tedavisi mümkündür.
 4. derece: Şiddeti yüksek olan bir gruptur. Korku, endişe, kaygı hisleri ile cinse ilişkiye izin vermekte zorlanır, ilişki bittiğinde bile sakinleşmesi sıkıntılı bir süreci barındırır. Doktor muayenesine müsaade etmekte de çok büyük zorluk yaşar.
 5. derece: Şiddeti ve sıkıntısı en yüksek olan gruptur. 4. grupta saydığımız korku,kaygı, endişe hislerine ek olarak panik atak durumu eşlik edebilir. Bu grupta ki hasta ilişki sırası ve deneme sonrası sakinleşmesi zor bir süreç olabilir. Muayenede de ilişki de yaşadığı kötü hisleri yaşayabilir.

Bütün bu derecelerin tamamı için Vajinismus Tedavisi kısa zaman içinde mümkündür.

Vajinismus Dereceleri

Ücretsiz Ön Görüşme imkanıyla farkı hissedeceksiniz!

Op. Dr. Ümmügülsüm Soytürk
Birincil Vajinismus

Vajinismus rahatsızlığı kaslardaki kasılma nedeniyle daha önce yaşanmamış, sıkıntının muayene ya da ilişki sırasında anlaşıldığı türdür.

İkincil Vajinismus

Normal şartlarda ağrısız cinsel ilişki yaşayabilen bir kadının çeşitli travma veya olaylar nedeniyle hastalık yaşadığı Vajinismus türüdür.

Vajinismus Hastası Muayeneden Korkmalı mı?

Vajinismus hastalığı bildiğimiz üzere vajene girecek her şeye karşı korku duyarak istemsiz kasılma olmasıdır. Vajinismus hastası bunun farkına ancak ilk ilişki deneyiminde varır. İlişkiyi gerçekleştiremeyen hasta kendi kendine dokunmak, fitil uygulamak, parmak egzersizi yapmak veya kadın doğum uzmanına giderek jinekolojik muayene olmaktan korkar, tedirgin olur. Fakat Vajinismus hastasının ilk jinekolojik muayenesi küçük kız çocuklarına uyguladığımız dokunarak ve gözlemle yaptığımız anatomik yapıların normal olup olmadığını araştırdığımız bir muayene şeklidir. Hasta bize geldiğinde tedirgin olduğunu görüyorsak ilişkiye girdiğini söylese bile onda gerçekleştireceğimiz jinekolojik muayene, spekulum muayenesi ve vajinal ultrason çok yavaş ve hastayı sakinleştirerek yapılır. Vajinismus hastasında ise bu bahsettiğim muayeneleri ancak seans bittiğinde ve artık Vajinismustan kurtulduğu zaman gerçekleştiriyoruz. Hasta korkmadığı veya yeterince sakinleştiği zaman muayene şekli sadece dokunma hissi verir. Ağrı veya acı hissettirmez.

Samsundan Berna İlk Seansta Halledenlerdenim

Vajinismus Tedavisi için ne zaman doktora başvurmalıyım?

Vajinismusta ne zaman doktora başvurmalıyım?
Cinsel ilişki sırasında ağrı ya da acı hissediyorsanız.
Cinsel ilişkide penetrasyona karşı geliyorsanız.
Vajinaya tampon koymaya bile çekiniyorsanız.
Ayşe Hanımı’ın Süreci

Vajinismus’un İlişki Sırasında İlerleyişi

Acı yaşama düşüncesi
İstemsiz kasılma durumu
Ağrı ve acının yaşandığı cinsel ilişki
Bu denemeler devam ettikçe artan ağrı ve acı hissi
Daha önce yaşadıklarının yaşattığı hislerle gerilimin artması
Genel olarak cinsellikten kaçan birey

Bu durum ilk maddeden son maddeye tekrarlayan bir döngü oluşturmaktadır.

Geçmeyecek bir dert değil

Tedavi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tedavisi, vajinal kasların sıkılaştırılmasını, vajina ve çevresindeki alana dokunulduğunda refleks haline gelmiş ağrı korkusunu azaltmayı amaçlar. Bu hissin azaltılmasını ve ortadan kaybolmasını sağlamak amacıyla kadın hastalara doktor bazı dokunma egzersizleri verir. Doktor hasta öncelikle vajina etrafında ki bölgelere temas etmesini söyler ve hastaya uygulatır. Vajinal açıklığa giderek yaklaşan bu dokunuşlar artırılır. Yavaş ve nazikçe hastanın kendisine veya eşine yaptırılan bu hareketler tedavinin ilk aşamalarından biridir. Tedavi vajinal kasların bu hisler sayesinde kişini kendi tarafından yönetilmesini amaçlanmaktadır. Hastaya yaptırılan bu pratikler sayesinde hasta kaslarını hissetmeyi ve yönetmeyi öğrenir. Bu tedavi sırasında değişik yöntemler söz konusudur. Hastanın durumuna göre hekim yöntem ve ilerleyiş konusunda hastayı bilgilendirir. Hekim eşlere ev ödevleri vererek penis ile vajina temasını ve bu temas sırasında yaşanacakları hastaya öğretir. Bilinçli olarak yaşayacaklarını bilen hasta psikolojik açıdan güçlenir ve buna eşlik eden kaslarını yönetme bilinci bu hastalığı yenmesini sağlar.

3 seanslık bir çözüm süreci olduğunu biliyor musunuz?

Op. Dr. Ümmügülsüm Soytürk

Vajinismus Tedavisinde Aşamalar Ne olabilir?

Vajinismus Tedavisinde Aşamalar Ne olabilir?
Vücudunuzu tanıma ve cinsiyetiniz hakkındaki duygularınızı anlamanıza ve kontrolü
elinizde tutmanızı öğretmek.
Vajinal kasları kullanma ve kontrol etmeyi, doğru nefes ve dokunuşlarla ilerlemeyi
öğretmek
Pelvik kas egzersizleri
Cinsel ilişki sırasında nasıl rahatlanacağı hakkında bilgiler ve egzersizler
Kademeli şekilde vajina giriş çıkış çalışmaları

Tedavisi Sonrası!

Tedavi sonrasında çift acı ve ağrı yaşamadan cinsel ilişki yaşamalıdır. Hastalık tedavi edildiği zaman hasta kalıcı olarak bu hastalıktan kurtulmuş olacaktır. Ağrı ve acı hissini ilişkileri sırasında yaşamayacaktır.

Op.Dr.Ümmügülsüm SOYTÜRK

Tedavi Seanslarına Göre Kurtulma Oranları

Seanslarına Göre Kurtulma Oranları

Seanslarına Göre Kurtulma Oranları

Tedavi yapılan danışanlarda, bu rahatsızlıktan kurtulama oranı 100 başvuran üzerinden değerlendirildiğinde %80’lik kısmı 2. seansta kurtulabilmektedir. İlk seans kurtulma ihtimalide söz konusudur. 3. seans’a kalan hastalarda bulunurken 4 ve fazlası seansta kurtulma oranı yok denecek düzeydedir.

Dolayısıyla tecrübeli bir hekime başvurarak bu rahatsızlıktan kısa bir zamanda kurtulabilirsiniz.

Vajinismus İlacı

Vajinismus tedavisi amacıyla çeşitli kişiler kas gevşetici ilaç ya da kremler deneyerek bu rahatsızlığı gidermeye çalışmışlardır. Ya da çeşitli bitkisel içerikler kullanarak rahatlamaya çalışmışlardır. Bu tarz uygulamalar sıkıntıyı gidermez demek doğru değildir ancak bu tarz gevşetici ilaçlar ya da kremler belirli bir program kapsamında uzman bir hekim kontrolünde ilgili muayenenin de daha önceden yapılması şartıyla kullanılabilir. Aslında şu hapı kullanayım, şu kremi süreyim bu rahatsızlıktan kurtulabilirim düşüncesi ile belki yüz kişiden biri çözüm bulduğunu düşünebilir. Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK Vajinismus İlacı olarak muayene, ilgili cinsel eğitim, kas çalışmaları , davranışsal – bilişsel terapi gibi yöntemleri kullanmaktadır. Bu yöntemleri uygularken çeşitli kremleri kayganlaştırıcı olarak kullanabilir. Sonuç olarak baktığımızda Vajinismus problemini direkt ortadan kaldıracak herhangi bir ilaç söz konusu değildir.

Vajinismus ve Yanlış Bilgiler

1- Vajinismus Tedavi süresi rahatsızlık derecesine göre uzamaz.
2- Kızlık zarının alınmasıyla sıkıntı çözüleceği düşüncesi yanlıştır.
3- Sıkıntıyı kremlerle, alkolle rahatlama gibi durumlarla çözemezsiniz.
4- İlişki sırasında yeterli istekle çözüleceği düşüncesi yanlıştır.
5- Vajinismus hastalarının zihninde, erkek düşmanlığı olduğu yanlıştır.
6- Hastalığın histerik açıdan düşünülen bir durum olduğu yanlıştır.

Vajinismus Tedavisi Fiyatları, Ücretleri 2019

Vajinismus Tedavisi fiyatları Ankara’da seanslardan bağımsız olarak muayenehanemizde uygulanmaktadır. Muayene fiyatı hayatınızın tamamını etkileyen bu rahatsızlığın yanında hafif kalacak niteliktedir. Detaylı fiyat bilgisi için iletişimden muayenehanemize ulaşabilirsiniz.

Vajinsmus Tedavisi ve Ankara’da Konaklama

Vajinismus Tedavisi süresince Ankara’ya gelen danışanlarımız kendilerine verilecek ödevler nedeniyle rahat edebilecekleri ve cinsel ilişkiyi deneyebilecekleri bir yerde kalmaları rahat hissetmeleri açısında oldukça önemlidir. Dr. Soytürk Muayenehanesi Ankara Çukurambar semtinde bulunuyor ve çevresinde oldukça fazla lüks otel var. Maddi anlamda fiyatları biraz pahalı ancak yine 10 dakika mesafede tek dolmuşla ya da metro ile gelebileceğiniz Kızılay’da oldukça fazla ve uygun fiyatlı oteller bulunmaktadır. Biz konaklama için herhangi bir anlaşmamız değişik maliyetler olduğu için bulunmuyor. Daha önce hastalarımızın kaldığı, fiyat açısından da rahat ettikleri otel isimlerini sizlerle paylaşabiliriz.

Cinsel İlişkiye Girememe

Kişiler hayattaki çeşitli kaygılar ya da sağlık sorunları nedeniyle cinsel ilişkiye girememe sorunu yaşayabilirler. Bu durum çeşitli nedenler neticesinde meydana gelebilir. Bu nedenler çocukluk döneminden itibaren kaynaklanabilir. Kişi bu durumu çözmek amacıyla kendi kendine çeşitli çabalar içinde olabilir ancak bu çabalama bilinç dışı uygulamalar ile yapılırsa ilişkiye girememe sorununa farklı sorunlarda eklenebilir. Maddi ve manevi olarak hayatınızda kayıp yaşamamak için uzman bir kadın doğum doktoruna başvurarak bu problemi çözmek için bir yol harita çıkarmanız gerekir. 11.08.2019 Pazar

Dyspareunia – Disparoni – Ağrılı Cinsel İlişki

Cinsel ilişki denemeleriniz sırasında oluşan ağrılı ve tekrarı mümkün olan durumdur. Cinsel ilişki denemeden hemen önce, cinsel ilişki anında veya sonrasında ağrı söz konusu olabilir. Tedavisi ağrıyı oluşturan nedenin tespiti sonrasında yapılabilir. Tedavi neticesinde ağrı tamamen kaybolabilir veya azalabilir. Enfeksiyon, tahriş, aşırı zorlama nedenlerden bazılarıdır. Vajinismus rahatsızlığı ile ayırmak zor olsa da Vajinismus hem davranışsal hem de korku ile de tanımlayabiliriz. Bazı hekimler Disparonoyi Vajinismusun nedenlerinden de göstermektedir. 16.08.2019

Erkekte Sertleşme Problemi

Erkekte Sertleşme problemi sonradan çiftlerin yaşadığı problemler kaynaklı da oluşabilir. Vajinismus bu nedenlerden biri tanesi olabilir. İlişki denemesi başarısız oldukça bu durumu ortadan kaldırma çabası sıkıntıya yol açabilir. Dolayısıyla Vajinismus probleminin çözümü başka sıkıntıların önlenmesi için de önemlidir.

12.08.2019 Pazartesi

Kadınlarda İlk Gece Korkusu

Kadınlarda İlk Gece Korkusu Vajinismus tedavisini başarıyla yapan uzman bir hekim eşliğinde tartışılmalı ve bilinçli bir şekilde çözüme kavuşturulmalıdır.

Gurbetçiler ve Vajinismus

Cinsel ilişkiye girememe sorunu ülkemizde olduğu gibi ülkemizden çeşitli ülkelere gitmiş ve orada hayatını devam ettiren kişilerde de yaşanabilmektedir. Yurt dışı ülkelerde çeşitli sağlık sorunları için modern tedavi yöntemleri olsa da danışanlarımızdan aldığımız bilgiler ışığında bu sorun için kaliteli, hızlı ve başarı odaklı bir tedavi uygulanamamaktadır. Gurbetçi vatandaşlarımız bu sıkıntının hızlı, ağrısız ve acısoz çözümü için muayenehanemize bekliyoruz.

13.08.2019 Salı

Mesleklere göre Vajinismus

Bu rahatsızlığı yaşayan insanlar rahatsızlığını eşlerinden başka biriyle paylaşmaktan çekinebilirler. Aslında bu duygu Vajinismus problemini yaşayan bir kişi için oldukça beklenilebilir bir durumdur. Bu rahatsızlık temelinde cinsel bilgi eksikliği, geçmişten ve veya gelecek adına duyulan içsel kaygı ve endişe yatmaktadır. Her hastalıkta olduğu gibi aslında Vajinismus sıkıntısı da mesleklerden bağımsız bir durumdur. Bir doktora başvurmanıza ışık tutmak adına bize başvuran mesleklerden bahsedelim;

 • Öğretmenler; Hayatımıza adım attığımız ilk andan gözümüzü kapatana kadar eğitim ve öğretimimizi sağlayan engin bilgilerini bizimle paylaşan öğretmenlerimiz bize başvuran danışanlardan bir gruptur.
 • Doktorlar; Hekimlerimiz hayat mücadelesi içerisinde herkese sağlık dağıtırken kendileri de sağlık anlamında tecrübeli bir hekime ihtiyaç duyabiliyorlar.
 • Avukat-Hakim-Savcı; Adalete ışık tutan yargı mensuplarımızda cinsel problem yaşayıp bizlere başvuruyor.
 • Ev hanımları; Eğitim ayrımı yapmadan hayat şartları nedeniyle ev hanımlığı görevini üstlenen danışanlarımız da diğer meslekleri paylaşan hastalar gibi bizlere başvurmaktadır.

Yaş Gruplarına Göre Vajinismus

Cinsel ilişki yaşına ulaşmış ve birliktelik anına gelmiş her birey bu rahatsızlık için beklenen yaştır. Danışanlarımızın çoğu genç yaşta olmakla birlikte yaşı ilerlemiş hastalarımız da mevcuttur. İleri yaşta ki hastalarımızın bir çoğu da aslında evli hatta anne bile olmuştur. Nasıl olur dediğinizi duyar gibiyiz. Vajinismus aynı zamanda bir erteleme hastalığıdır. Çiftler ilişkiye giremiyor bile olsa çeşitli nedenlerle bir doktora başvuramamış, çeşitli doktorlara gidip hastalığını çözememiş olabilirler. Bu şekilde yıllarca evliliği devam etmiş ya da boşanma aşamasına bile gelmiş kişiler mevcuttur. Vajinismus aslında bir erteleme hastalığıdır. Aslında problemi yaşadığınız ilk andan itibaren tecrübeli bir hekime başvurmuş olsanız hayatınızdan kaybetmemiş olursunuz.

2 seanslık Vajinismus Tedavisi Sonrası hayatıma yeniden başladım.

20 yıllık evli danışanımız

Vajina

Vajinismus rahatsızlığı direkt olarak vajina ile alakalı olduğu için tanımamız ve bilinçli olmamız gerekmektedir. Vajina en basit anlamda kadın cinsel organıdır. Esnek, elastiki ve yumuşak bir yapıya sahip olmakla birlikte kaslardan meydana gelir. Vajina aynı zamanda duygusal anlamda hisleri algılayabileceğimiz organik yapıdadır. Vajina rahmin yani gebelik oluşumunda bebeğin büyüdüğü alanın dışa açılan kapısı niteliğindedir. Vajina ilişki sırasında erkek cinsel organı penisi içine alabilen aylık mens dönemlerinde kanamanın dışarı atılmasını sağlayan özelliktedir. En önemli özelliklerinden bir diğeri ise normal doğumda bebeğin dışarı çıkmasını sağlayan kanaldır. Vajinal açıklığı çevreleyen kızlık zarı ise bu yapıda ki diğer bir önemli unsurdur. Vajina dış görünüş itibariyle çeşitli başlıklara ayrılır;

Dış Dudaklar:

Vulva adı verilen yapının dışta kalan kıvrımlarına verilen isimdir. Dış dudakların görevi dışarıda kalan dış genital organları içine alarak korumaktır. Etli dolgun bir yapıya sahiptir.

İç Dudaklar:

Dış dudak adı verilen etli kısmın hemen içinde bulunan bir diğer yapıdır. Pembe bir görünüme sahiptir. Pembe görünümünün nedeni bu yapıdan geçen kan damarlarının fazlalığından kaynaklanmaktadır.

Vajinal Açıklık:

Doğumlar sırasında bebeğin çıktığı, mens dönemlerinde kanamanın dışarı atıldığı, cinsel ilişki sırasında da penisin girdiği yapıdır.

Kızlık Zarı:

Vajinal açıklığı çevreleyen kişiye özel bir yapıya sahip olan ince bir yapıdır.

Klitoris:

Cinsel uyarılmanın sağlandığı ve cinsel hazzın başladığı noktadır. Vajinanın üst kısmında dışarı doğru çıkıntılı nokta şeklinde bir görünüme sahiptir. Dış dudakların ortasında kalır. Kadın orgazmının etki noktalarının başında geldiğini bildiğimiz yapıdır. Klitoris kadınlarda çok eski tarihlere kadar önemli olduğu bilinen bir oluşumdur ancak yapısal olarak incelenmesi daha yakın tarihlere dayanmaktadır. Vulva ve bağ dokusu altına yer alan iç dudakların arasında bir noktada bulunmaktadır. Buradaki sinirlerini cinsel ilişki sırasında etkileşimi ile orgazm sağlanabilir. Uç kısmı ilişki sırasında oldukça hassastır.

G Noktası

Cinsel anlamda kadının en çok uyarıldığı yer olarak tarif edilir. Varlığı hakkında tartımlar her zaman devam edebilecek bir konudur. Yeri ve uyarılma konuları hakkında çeşitli ve değişik bilgiler verilebilmektedir.

Orgazm ve Vajinismus

Vajinismus Tedavisi alan danışanlar bu problemi çözmeyle birlikte orgazm konusunda da problemler yaşayabildikleri anlayabilmektedir. İlişkiyi başaran çift sürecin devamında ilişkiden haz almayı ve orgazm olmayı da öğrenmek isteyecektir.

Vajinismus Tedavisinde cinsel eğitimin temellerini de öğrenen bireye orgazm konusunda da ayrı bir süreç içerisinde bilgi ve eğitim ile bu konuda da başarılı olmaları sağlanabilir.

Vajina Kaynaklı Rahatsızlıklar:

Konumuz Vajina ile alakalı olduğu için başka ne tür rahatsızlıklar yaşayabiliriz, bu rahatsızlıklar Vajinismus’u nasıl etkileyebilir ya da etkiler mi biraz anlatalım;

Vajinit:

Enfeksiyon veya bakteri üreme durumudur. Vajinal bir akıntıya, kaşıntıya, kötü koku gibi durumlara yol açar. Rahatsızlık sırasında cinsel ilişki adını rahatsız edebilir. Tedavisi için doktor takibinde ilaç kullanılması gerekebilir.

Genital Siğil:

Vajina ve çevresinde çıkan siğiller vajina, servik adı verilen yapı ve vulvaya etki edebilir. HPV durumu söz konusu olabilir. Yine bu hastalık sırasında cinsel ilişki bulaşma ya da farklı problemlere neden olabilir. Kontrollü ilaç tedavisi ya da farklı tedaviler yapılabilir.

Herpes:

Herpes bir virüstür. Tekrarlı ağrılara neden olacak rahatsızlığa neden olabilir. Cinsel yolla bulaşan bir yapıdadır. Cinsel ilişki için çiftlerde soru işareti yaratabilir.

Bel Soğukluğu:

Vajinal akıntı ve kaşıntıya yol açabilen, cinsel ilişki ile bulaşıcı yapıda olan pelivk yapıda sıkıntıya ve hatta kısırlığa neden olabilecek rahim ağzını enfekte eden bir rahatsızlıktır. Cinsel ilişkide sıkıntı yaratabilir.

Her Yönüyle Vajinismus

Her yönüyle Vajinismus’u konuştuğumuz Doktor Sohbetleri videomuzda aşağıdaki gibidir;

Her yönüyle Vajinismus
Vajinismus Hasta Yorumları
1- Bu sorunu atlatabildiğime inanamıyorum.
Vajinismus Hasta Yorumları 1
Vajinismus Hasta Yorumları 1

Merhaba

Ben yaklaşık 2 yıldır evliyim. Bu sorunu kendim çözerim diye düşündüm. Fakat tedavi olmadan kendi başına çözülebilecek bir şey değil. Bu sorunu atlatabildiğime inanamıyorum. 2. Seanstan sonra vajinismus’u yendim. Bu kadar kolay olduğunu bilseydim evliliğimin başında gelirdim. O kadar mutluyum ki Ümmügülsüm Hocama çok teşekkür ederim. Çok anlayışlı , çok nazik dediklerini birebir uygulayın %100 çözülen bir hastalık. İyi ki varsınız çok teşekkür ederim

2- Sayenizde hayatımın en zor hastalığını yendim.
Vajinismus Hasta Yorumları 2

Vajinismus Hasta Yorumları 2

Öncelikle sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Sayenizde hayatımın en zor hastalığını yendim. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Eminim ki bundan sonra benim gibi bu hastalıkla mücadele eden kadınlara derman olacaksınız. Güler yüzünüz hiç solmasın size minnettarım…
12.03.2019     Sonsuz teşekkürler ederim ….


Kevser Hanım 9 yıl çektiği Vajinismus’u ilk seansta yendi
3- 7 aylık Vajinismus kabusum Ümmügülsüm hocam sayesinde son buldu.
Vajinismus Hasta Yorumları 3
Vajinismus Hasta Yorumları 3

15.03.2019 Merhabalar

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki karamsar, umutsuz, üzgün geldiğim Dr. Soytürk’ten çok mutlu ayrılıyorum. 7 aylık Vajinismus kabusum Ümmügülsüm hocam sayesinde son buldu. Tedavi süreci 3 seanstı ve ben 2. Seansta başardım. Çok yıpratıcı bir süreçti ve benim gibi olan hastalara tavsiyem sakın ertelemeyin. Mutlu günler hepimizin olsun. Son olarak Ümmügülsüm hocama ve ekibine sonsuz teşekkürler. Size minnettarım.

4– Ertelemeyin!
Vajinismus Hasta Yorumları 5

7 aylık evli Hasta Yorumu

                                                                                                                        05.04.2019

Merhabalar, biz 6 aylık evliyiz ve evlendiğimiz ilk günden beri adını koyamadığımız bir şeyle karşılaştık. Araştırmalarımız sonucu Gülsüm Hanım’a ulaştık. Keşke daha önce gelseydik diye düşündük. Geldikten sonra 2. Seansta sorunumuz çözüldü.

ERTELEMEYİN! ….                                      Diyarbakır Sevgiler 🙂

5- Yok Artık Kübra’nın Vajinismus Problemi 1 Seansta çözüldü.
Vajinismus Hasta Yorumları

Merhabalar;
11. 04 .2019

Biz 8 aylık evliyiz ve evlendiğimiz günden beri Vajinismusla mücadele içindeydik. Bu hastalığı evlendiğimizin 2. Günü fark ettik ve doğrudan Kadın hastalıkları doktoruna gittik. 6 ay boyunca bu böyle devam etti. Araştırırken Ümmügülsüm hocamı bulduk. 3 seansta tedavi edebileceğini söylemişti. Ama biz buna hiç inanmamıştık . Ta ki Buraya gelene kadar. Buraya geldik ve ilk seansta bu hastalık ( vajinismustan ) kurtulduk. İnanılacak gibi değil ama gerçekten başardım. ERTELEMEYİN….                                                      

TEŞEKKÜRLER SAYIN ÜMMÜGÜLSÜMM HOCAM

 Vajinismus Hasta Yorumları 6 -2

Hasta Yorumları 5 -2
6- Damla Vajinismusu yenerken

Vajinismus Hasta Yorumları

Merhabalar, 28 Nisanda evlendik ve o günden bu yana tedavi olmak için çok yere gittik. Özel hastane, klinikler ama hiçbir sonuç alamadım. Daha sonra İnternet’te araştırma yaparken burayı buldum. Buraya gelirken bile umutsuz bir şekilde gelmiştim. Ama Gülsüm hocanın sabrı, güler yüzü, beni anlaması bana güven verdi ve tedaviye başladık. Tedavi süreci çok başarılı geçti. Hiç umudum yokken 1 senenin sonunda tamda evlilik dönümümüzde başardım.

ERTELEMEYİN GÜVENİN BAŞARIN TEŞEKKÜRLER

Vajinismus Hasta Yorumları 7 - 2

Hasta Yorumları 6 – 2
7- Diyarbakır’dan geldim, 3 senedir çektiğim Vajinimus’u geride bıraktım.

Vajinismus Hasta Yorumları

8- Muğladan Vajinismusa Bahar Geldi!

9- 1 aylık evliyim. Hayat gecikmeden Vajinismus’u yenmeye geldim.
Vajinismus Hasta Yorumları 10
Vajinismus Hasta Yorumları

Merhabalar, Ben 1 aylık evliyim. Daha 1. Haftada Ümmügülsüm hocamla tanıştım. İnternetten araştırdığımda rahatsızlığımın Vajinismus olduğunu öğrendim ve bilgi almak için birkaç doktora başvurdum. İlk görüşmeyi Gülsüm hocamla yapınca, diğerleriyle görüşme gereği dahi duymadım. Araya Adetim vs girdi ve benim korkularım her gün artıyordu ki, daha ilk muayenede kendime güven geldi. Ve 2. Seansta biz bunu başardık. Dünyaya yeni gelmiş gibi hafifledim. Öncelikle insanlığı, güler yüzü, tatlı dilliliği, daha sonrada engin bilgisi ile bir numaralı adres olduğunu düşünüyorum. Bu hastalığa sahip bütün hanımlara 2 tavsiyem var ki, birincisi acele edin, ertelemeyip. Çünkü her geçen gün ayrı bir ızdırap. Diğer tavsiyem, Ümmügülsüm hocama gelin. Kısa sürede KESİN ÇÖZÜM….. 24.05.2019                                   

Her şey için sonsuz Teşekkürler..

10- İyi ki de Gülsüm hanımı tercih etmişim
 Vajinismus Hepsi Boşmuş
Vajinismus Hepsi Boşmuş

11.06.2019 Merhabalar, 1 yıllık evliyim, fakat benim için en mutlu gün bugün. Çünkü Vajinismus hastalığını yendim ve çok ama çok mutluyum. Evlendiğimde böyle bir sorun yaşayacağım hiç ama hiç aklıma gelmezdi. İnternet sitesinde araştırırken buldum Gülsüm hanımı . Hasta yorumlarını okudum, videolarını izledim ve tedavi olmaya karar verdim. İyi ki de Gülsüm hanımı tercih etmişim o kadar güler yüzlü ve sakin yaklaşımıyla beni rahatlattı ki. Keşke dedim 1 yıl beklemeseydim. Geçen günlerim, psikolojimin bozulması hepsi BOŞMUŞ … J Bu hastalığı yaşayanlara tavsiyem ERTELEMEYİN…… Kendinize inanın ve Gülsüm Hocama bırakın kendinizi…

11- Giresundan geldim Mutlu dönüyorum

 Vajinismus Mutlu Dönüyorum Giresun
Vajinismus Mutlu Dönüyorum Giresun

                                                                                                                  28.06.2019

Öncelikle sizi tanıdığım için çok mutluyum. İyi ki gelmişim, İyi ki tedavi olmuşum.

2 yıllık evliyim 2 yıldır Vajinismus’u erteleyerek yaşadım. Keşke daha önce gelseydim keşke sizi daha önce tanısaydım.

2 günde tedavimi oldum ve gidiyorum. Koca bir UMUT oldunuz bana.

Buradan Tüm VAJİNİSMUS hastalarına asla ERTELEMEYİN diyorum. Ümmügülsüm hocama rahatlıkla tedavi olabilirsiniz.

     Güler yüzünüz için çok teşekkür ediyorum…

                                                                                                          H. A

12- Doktorumuzu Ağlatan Anlar
Doktorumuzu Ağlatan Anlar
13- Asla Yapamam Derken!!!
Asla yapamam derken
Asla yapamam derken!

Eşimle üniversitede tanışmıştık 2 sene birbirimizi tanıdıktan sonra nişanlanmaya karar verdik ve 7 aylık bir nişan sürecinden sonra evlendik. Yani birbirimizi iyice tanıma fırsatımız olduktan sonra hayatımızı birleştirdik. Evlendiğimiz gün, düğün bittikten sonra eve döndüğümüzde ilk gecemizde ilişki yaşayamadık; bacaklarım kasılıp, istemsiz bir şekilde kapandı, ellerimle eşimi itip ondan rica ettim ve anlayışla karşılamıştı. Sonra 2 gün boyunca başarısız deneyimlerimiz oldu; ben yine ellerimle eşime engel olup, bacaklarımı kasıp kapatıyordum. Geleneklerimizde damat ailesi gelinin bekaretini bilmek isterler. Biz de bu 2 günlük süre zarfında ilişki yaşayamamıştık çünkü ben canımın acımasından korkuyordum, bu yüzden eşim ve çevremden tepki aldım; “yaptığın çocukça”, “kendini rahat bırak”, “bunda hiçbir şey yok ki” … Artık toplum baskısına dayanamayıp bir şekilde ilişki yaşadık ama benim için adeta bir kabustu. O günden sonra artık asla yapmam yapamam dedim kendi kendime. O günden sürekli deneyimlerimiz çığlıklarımla, kasılmalarımla yani yine başarısızlıkla sonuçlandı.

Artık ilişki yaşamaya yeltenmesin diye eşimin yanına hiçbir şekilde yaklaşamıyordum, aramız soğumuştu, boşanmayı bile düşündük, birbirimizi sürekli kırıyorduk.

İlişki deneyimlerinde artık elimi vajinama kapatıyordum. Çünkü kaygım bir türlü geçmiyordu.  Birkaç kez ayrı uyuduk. İkimiz de mutsuzduk. Sonra çevremizde birkaç kişiye bu durumu açıkladığımızda bize “vajinismus” diye bir hastalık olabileceğimi söylediler. Ben ve eşim de internetten araştırma yaptığımızda böyle bir hastalığın varlığını gördük ve internette araştırmalarımız esnasında Ümmügülsüm hanımın kliniği ile karşılaştık. Tamamiyle umutsuz bir şekilde arayıp görüştük ve randevu alıp gittik. İkimizde umutsuzluğumuzu dile getirdik. Ümmügülsüm hanım bizi gayet sıcak karşıladı ve sabırla dinledi ve seansa başladık, önce yatıştırdı ve ilk seans sonrası eve döndüm ama halen umutsuzdum, eşim bir umutla ilişki yaşamak istedi ve yine başarısızlıkla sonuçlandı. Bunun üzerine bana “10 seans ta gitsen boşuna, yapamayacağız asla” dedi. Üzgün ve umutsuzca kliniğe gittim, doktor hanıma yaşadıklarımı anlattım ve 2. Seansa başladık.

 • 2. Seans sonunda artık kendimi özgüvenli hissediyordum eve döndüğümde eşime kendimi hazır hissettiğimi söyledim.
 • Ve deneyimimiz başarı ile sonuçlandı. 
 • İkimizde inanamadık ve artık mutluyduk.
 • Kendiliğinden geçmesini beklediğimiz her deneyim bir öncekinden daha başarısız olmuştu; keşke ilk sıkıntı yaşadığımızda birbirimizi üzmeden harekete geçseydik.
 • Emekleri, güler yüzü, samimiyeti, güven veren duruşu ve motive edişiyle bizim için imkânsız olan, gözümüzde gittikçe büyüyen bu dağı yıkmamızı sağlayan Ümmügülsüm hanıma sonsuz teşekkürler.
14- Hayatımın dönüm noktasını yaptım
Hayatımın dönüm noktasını yaptım
Hayatımın dönüm noktasını yaptım

Sevgili Ümmügülsüm Hocam,

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki , iyi ki sizi tanıdım. Sizi tanıyarak hayatımın dönüm noktasını yaptım. Cesaret ettim.

Anlatacak o kadar çok şeylerim var ki en başta doğru bir doktora ‘ sizi anlayan , iyi bir insana ‘ denk geldim. Çok şükür 1 yıllık evliyim. Evliliğimin ilk haftasında adını duymadığım bir hastalığım olduğunu öğrendim VAJİNİSMUS. Önce inanamadım. Dedim öyle bir hastalığım yoktur. Sonraki günler , ayları kovaladıkça vajinismus hastası olduğuma inanamadım. Bilirsiniz insan hastalığı kendisine yakıştırmaz. Eşim ilk başlarda tepkiliydi, sonrasında kendisi de kabullendi. Benim canım yandıkça onun da canı yanıyordu. Kara verdik ve bir gün başka Kadın Doğum uzmanıyla iletişime geçtim. Ümmügülsüm hanımı önerdi. Zaman kaybetmedim arayarak onlarında cesaretiyle kliniğe gittim. Hala kafamda soru işaretleri vardı. YAPABİLİR MİYİM …Tabi ki de YAPTIM. ÇOK ŞÜKÜR….Hocamın sayesinde mutlu ayrıldım. Bu hastalık ERTELENMEZ… Yükünüzü çoğalmayın .. Her şey için sağ olun.. İyi ki sizi tanıdım….

Çok şükür 1 yıllık evliyim. Evliliğimin ilk haftasında adını duymadığım bir hastalığım olduğunu öğrendim VAJİNİSMUS. Önce inanamadım. Dedim öyle bir hastalığım yoktur. Sonraki günler , ayları kovaladıkça vajinismus hastası olduğuma inanamadım. Bilirsiniz insan hastalığı kendisine yakıştırmaz. Eşim ilk başlarda tepkiliydi, sonrasında kendisi de kabullendi. Benim canım yandıkça onun da canı yanıyordu. Kara verdik ve bir gün başka Kadın Doğum uzmanıyla iletişime geçtim. Ümmügülsüm hanımı önerdi. Zaman kaybetmedim arayarak onlarında cesaretiyle kliniğe gittim. Hala kafamda soru işaretleri vardı. YAPABİLİR MİYİM …Tabi ki de YAPTIM. ÇOK ŞÜKÜR….Hocamın sayesinde mutlu ayrıldım. Bu hastalık ERTELENMEZ… Yükünüzü çoğalmayın .. Her şey için sağ olun.. İyi ki sizi tanıdım….

15- Tuğçe 7 yıllık çileyi 2 seansta çözdü
Tuğçe 7 yıllık çileyi 2 seansta çözdü

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: Hoşgeldin Tuğçe bize Temmuz’un 27’sinde gelmiştin. İlk seansımıza öyle başlamıştık.Onun arkasından 1 gün sonra da ikinci seansı mızı yaptık. Bugün de normal muayenenizi yaptık. 2 seanstan sonra başardın.

Tuğçe: Evet

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: Bize kısaca 7 yıllık süreyi anlatır mısın? Nasıl geçti?

7 yıllık Vajimismus süreci?

Tuğçe: Şöyle oldu. Evlenmeden önce de ben yine bu Vajinismus’u biliyordum. Yani bu konuda ben bilgili bilinçli geldim. Bunun bir hastalık olduğunu biliyordum. Fakat benim başıma böyle bir şey geleceğini hiç tahmin etmemiştim. Evlendikten sonra güzel bir düğünümüz oldu. Balayına gittik.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: Bu hastalıkla ilgili bilgin vardı ama kendinle alakalı bir kaygın yoktu.

Tuğçe: Evet, ya böyle bir şeyin başıma geleceği hiç aklımın ucuna gelmezdi. Hiç tahmin etmemiştim böyle bir şey başıma gelir diye düşünmemiştim. Balayına gittik o ilk günün yorgunluğu stres vesaire diye ondan olmadı diye düşünerek ilk gün o kadar önemsemedik ama sonrasında ki birkaç denemenizde de aynısı aynı sonucu her şeyin problemi olduğunu anladık. Ama belki ilerleyen dönemde olur. Hani İlla Doktora da gidip.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK:

İlerleyen dönemde de olur dediğin süre ne kadar?

Tuğçe: İlerleyen dönemde dediğim şöyle Hani ben birkaç ay içerisinde. Biraz daha gevşeriz biraz daha işte aklımızdan bunu çıkarırız stresimiz iyice azalır olur düşüncesiyle birkaç ay da böyle geçirdik ama aynı şey devam ettiğini gördük. Sonrasında bunu önemsememeye başladık. Nasıl olsa hallederiz. Daha yaşınızda genç, bir şekilde bu sorunun üstesinden geliriz.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: O dönemde çocukta planlamıyorsunuz?

Tuğçe: Evet çocukistemiyorduk da zaten.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: O zaman cinselliği evliliğin merkezinden uzaklaştırdınız.

Tuğçe: Evet aynen öyle. Cinsel isteksizlik soğukluk da olduğunu ben internetten okumuştum bu sorunla beraber. Aynı şekilde bizde de öyle isteksizlik vardı, ikimizde birden. Ondan sonrasında bunu önemsememeye başladık, göz ardı ettik.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK:

Derken bu süre 7 yıl oldu. Peki nasıl tedaviye karar verdin?

Tuğçe: Artık çocuk, yani bir çocuk meselesi herhalde olmasaydı böyle bir şeye biz ihtiyaç duymayabilirdik. Çünkü o kadar alıştık ki. Kabullendik. Bizim için bir eksiklik de değildi.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: Çevrenle paylaşabildin mi?

Tuğçe: Paylaşmadım, Yani bir eşim Bir ben bir Allah biliyor bunu söyleyemedik de. Çünkü hani çocuk için bir hastalık olsa da çocuğumuz olmuyor, tedavide gördük göreceğiz gidiyoruz diye kimseye söylemedik. Artık dayanılmaz hale gelmiş çünkü ailedir akrabadır bastırdı belli bir süreden sonra çocukla ilgili, zaten bu esas Bence kendinin çocuğu çok istemez ile ilgili korkarak artık.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: O zaman iyi ki çocuk istemişsiniz.

Tuğçe: İyi ki çevrenin bakısına artık dayanamaz hale geldi.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK:

Çevrenin baskısı bir süre sonra başlıyor da esas kendin çocuk istemenle ilgili hızlanmanız.

Tuğçe: Yaşım geçiyor diye de korkarak geçersem belki bu sefer de olacağı varsa da olmayabilir. Bu sefer doktorlarda kızar neden geç geldim neredeydin?

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: İnşallah o süreci öyle yaşamayacaksın çocuk stresi yapma. İnşallah kendiliğinden gelecek. Bu problemi 2 gün içinde çözdükten sonra kendine bir şeyler söyledin mi?

Tuğçe: Eşime de ilk söylediğim şey bu kadar basit bir şey miymiş? Hani 7 yıldır bekle korktuğum gözümde büyüttüm olay bu mu?

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK:

Hastalığın tedavisi bu kadar kolay mıymış değil mi?

Tuğçe: Çok enteresan bir şey. Hani bir şey yok ya çok farklı bir şey hiçbir Acı yok bir ağrı yok.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: Normalde olması gereken zaten bu, ama sanırım beklenen farklı olacak ama ağrılı mı olacak…

Tuğçe: Onu ben düşünüyordum.Ben bu sorunu aşsam bile böyle bir şey yaşayabileceğimi düşünüyordum. Hani internetteki bu şeylerde forumlarda okuduğumuzda hani anne de olmuş ama

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK:

Bu konuya değinmen iyi oldu. Ağrılı cinsel ilişkide bir problem Belki bu bir ya da 2 derece vajinismusun bir işareti olabilir. Hasta her ilişkide kasıldığı için bu ağrıyı acıyı yaşıyor olabilir ama ilişkiyi başardığı için kendisine vajinismus demiyor. Bu yüzden de cinsel ilişkide ağrı hissediyorum acı hissediyorum diye de doktora ne yazık gitmiyor. Yani bir kadın doğum doktoru belki muayene sırasında onun kasıldığını görüp fark edip biraz hikâyeyi derinleştirdiğinde aslında o hastanın bir vajinismus hastası olduğunu görüyor. Bazen de hastalar bize o şekilde geliyor. Vajinismus olduğundan haberi bile yok ama aslında olabilir. Ama senin gibi tam kapatma değil, ileri derece değil ve ilişkiye tam engel olmuyor ama kısmi daralttığı içinde her ilişkide ağrı hissediyor. İşte bu yüzden sen muhtemelen internette okuduğun yorumlarla böyle bir şey bekledin.

Tuğçe:

Bu sorunu çözerim çözmesini ama ben bu ağrıyı bu kadınlar gibi ben de yaşarım diye düşünüyordum. Ama hiçbir şey hissetmedim. Ağrı sızı hiçbir şey olmadı.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: Bundan sonrası İnşallah senin istediğin gibi olur, çocuğunu kucağına alırsın. O zaman hastalarımız kısa bir mesaj ver o şekilde videomuzu bitirelim.

Tuğçe: Bunu asla geciktirmesinler, ertelemesinler. Gerçekten aslında buradaki hastalığın kendisi erteleme hastalığı

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: Evet

Tuğçe: Burada bir cinsel yönden bir hastalık olarak görmüyorum aslında bunu. İnsanın kendini böyle sürekli ertelemesi bu zamana kadar getirmesi. Hayatından çalıyor.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: Kendini suçlama burada eşlerde biraz sorumlu olabiliyor.

Tuğçe: Eşim de bunu önemseseydi Keşke benim elimden kolumdan tutup zorla getirseydi

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: Biraz uzun süren ertelemeler de ben eşleri de hatalı görüyorum. Onlar da zamanla hallederiz diye düşünüyorlar. Sürekli eşini bu yönde telkin edip sakinleştiriyorlar. Belki iyi bir şey yaptığını düşünüyorlar. Ama aslında ilişkilerine zarar veriyorlar ve o geçen yıllara oluyor.

Sonrasında da dediğin gibi 7 yıl sonra çocuk! Sonra çocuk sürecine giriyor. En azından hani yaş olarak çocukla ilgili kaygılanacağın yaşta değilsin. İnşallah güzel bir haberi de bize verirsin.

Tuğçe: Âmin inşallah inşallah çok çok teşekkür ediyorum. Allah sizden razı olsun. Sizin sayenizde.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: Görevimizi yaptık.

Tuğçe: Allah iyi kikarşıma sizi çıkardı. Başka yerlere gitmeden yıpranmadan bu süreçte. Çünkü yıprananda çok insan var okudum. Önemli olan tam yerini bulmaktı. Allah da gönlüme göre verdi bundan da çok korkuyordum. İlk başvurduğum ilk görüştüğüm ilk paylaştığım insan siz oldunuz.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK: Evet ben de Bu güzel sözlerin için teşekkür ediyorum çok.

16- Konya’dan Gamze Vajinismus Başarısı
Konya’dan Gamze Vajinismus Başarısı
17- Vajinismus Tedavisi Minnettarlığı
Vajinismus Minnettarlığı

23.08.2019

Canım Gülsüm Hocam;

O kadar sıkıntılı bir zamanda karşılaştık ki neredeyse tüm korkularım ve umutsuzluğum en üst seviyedeydi. Kimseyle paylaşmadığım bu sorun koca bir dağ gibi görünüyordu. Rabbim yolumu sizinle kesiştirdi  ve beklemediğim hızda bu sorunu çözdük . Olmayacak diye düşündüğüm her şeyi güler yüzünüz , anlayışınız ve değerli bilgilerinizle geride bıraktım. Bu hastalığı yaşayan tüm kadınlara ertelememelerini ve asla ümitlerini kaybetmemelerini öneririm. Tüm çalışanlarınız ve doktorlarınızın güler yüzlü ortamı inanılmaz sıcak kılıyor biz her şey için teşekkür ediyoruz. Size minnettarız .Bu yazıyı okuyorsanız çözüm için en iyi adımı atmış ve Gülsüm hocamla tanışmışsınızdır. Kendinize inanın …                                                               HATİCE

18- Muğla’dan Sultanın Vajinismus Başarısı
Muğla’dan Sultanın Vajinismus Başarısı
19- Hatice Hanım Vajinismus Hikayesi
Hatice Hanım Vajinismus Hikayesi

24.08.2019

Merhabalar ben Hatice;

22 Ağustos 2019 tarihi itibariyle  Dr Soytürk kliniğinde Ümmügülsüm Soytürk ile Vajinismus Tedavisi sürecine başladık. 2.5 yıllık evliyim. Başka hiçbir doktora gitmedim. İnternet üzerinde araştırma yaparak  ve Rabbimin yönlendirmesi ile bu ile ile tanıştım. Evliliğimde bu sorun olmaya başlamıştı ve başta bahsettiğim gibi 22 Ağustosta gibi 22 Ağustos 2019 da 13:00 de gerçekleşen ilk seansım sonrasında bu sıkıntıyı çok rahat çözdük. Kaslarıma söz geçirmeyi ve ilişkiden haz almayı öğrendim . Diğer seanslarda çok rahat geçti. İyi ki gelmişim ve bilinçli biri olarak bu vajinismus korkusu üzerine gitmeyip 2.5 yıllık evlilik hayatımı bugüne ertelemiş olmak beni pişman etti .

Dr. Gülsüm Hanım güvenin , hem bir psikolog edasında hem bir kadın doğumcu edasında tüm desteğini verdi. Eminim bir çok hastanın duasında yer alıyor. Hayatımıza biri daha katıldı. Ve asla onu unutmayacağız…

Dr Gülsüm Hanıma çok teşekkür ederim…

20- İnanın inanın O-la-cak
İnanın inanın O-la-cak

24.08.2019

İNANIN İNANIN O-LA-CAK

2 Yıllık vajinismus sürecini inanılması güç ama bugün bitti….

Bu kadar sancılı bir süreci 2 gün sonunda (3 seans) başarabilmek , hala inanamıyorum… Buraya gelirken izlediğim videolarda 2 seans sonrası vajinismusu yenen hastalar vardı. Bunlar bana inanılması  güç gözüküyordu. Gerçekten nasıl olurda 2 seansta yenerler diye bir türlü aklıma yatmıyordu. Hatta ilk seansta hala olmayacak gibi hissediyordum. Tabi ki Gülsüm hocayla 1. Seansımızın sonunda muayeneden ayrılırken başarabildiklerimi görene kadar…

Evet evet bir şeyleri artık yapabiliyordum.Yol kat etmiştim. Sıra 2. Seanstaydı. 2. Seanstan sonra daha da bir kendime güvendim ve artık o MUTLU sonu başaracaktım. Ama olmadı olmayınca tekrar dibe tekrar vurdum ve tekrar başaramayacağım dedim, üzüldüm gerildim, yapamayacağım olmayacak dedim.. Ama öyle olmadı .. Hocayla konuştuk , beni rahatlattı, inanın olmadı…3 . seanstan sonra artık yapabildiğimi gördüm. Kaygılar gereksiz negatif düşünmek gereksiz TEK GERÇEK YAPABİLECEĞİMİZ.. VE KENDİMİZE İNANMAMIZ %100 Çözümlü rahat olun …..

SEVGİLER …..

21- Vajinismus Yükü
Vajinismus Yükü
Vajinismus Yükü

Vajinismus Yükü

27.08.2019

Bunu yazarken 4 yıllık ağır bir yükün hafifliği ile yazıyorum. Evet sonunda Vajinismus’u yendim. 4 yıllık evliliğimin balayı aylarını yaşıyor gibiyim. Dr. Ümmügülsüm Hanım ile internet aracılığı ile tanıştım. İyi ki de tanışmışım. Sağ duyulu ve sevecen yaklaşımı ile Vajinismus’uu 3 saatte yenmemi sağladı. Eğer bu notu benim gibi Vajinismus problemi yaşayan birileri okuyorsa kesinlikle hayatınızı ertelemeyin, bu durumun farkına varın ve yüzleşin… Bunu siz de başarabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kendinize ve Ümmügülsüm Hanım’a güvenmeniz. Sevgiler Merve B.

22- Denizli’den Seda Vajinismus Tedavisi
Denizli’den Seda Vajinismus Tedavisi
23- Kesinlikle korkmayın ve sakın 1 gün dahi vakit kaybetmeyin
Kesinlikle korkmayın ve sakın 1 gün dahi vakit kaybetmeyin
Kesinlikle korkmayın ve sakın 1 gün dahi vakit kaybetmeyin

12.09.2019

Öncelikle bir yıllık evli olan birisi olarak yazıyorum. Her şey insanın kendini tanımamasından kaynaklı. Kesinlikle korkmayın ve sakın 1 gün dahi vakit kaybetmeyin. Evet eşiniz anlayışlı olabilir ve durumu kimse bilmiyor olabilir. Kendiniz için yapın. Adım atın. İsterseniz ülkenin bir ucunda olsun 3 günlük vakti ayırıp gelin her şeyin nasıl kolay olduğunu göreceksiniz.

Gülsüm hocama çok teşekkür ediyorum. Güler yüzlü sıcak abla gibi beraber güldüğümüz oldu. Çok kısa sürede neredeyse tek seansta kurtulduk. Sizde kurtulun. Hasta değilsiniz bu bir korku sadece.

24- İstanbul’dan Elif Tek Seansta Vajinismus’u Yenerken
İstanbul’dan Elif Tek Seansta Vajinismus’u Yenerken
25- Vajinismus kelimelere sığmayan mutluluk
Vajinismus kelimelere sığmayan mutluluk
Vajinismus kelimelere sığmayan mutluluk

27.09.2019 Merhabalar; Öncelikle şu anki mutluluğumu kelimelere nasıl sığdırırım bilmiyorum ama hayat bazen bittiğini sandığınız anda tekrar başlayabilir. Yeter ki siz İNANIN ve İSTEYİN…Evlendiğimde böyle bir sorun yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi ama yaşadım. İnternet araştırmalarım sonucu Ümmügülsüm hanımı buldum. Başta yazılan yorumlara inanmasam da şimdi buraya yorum kendim yazıyorum 🙂

Kesinlikle bu tedaviyi ERTELEMEYİN ve Ümmügülsüm hocamın söylediklerini yapın….

İyi ki sizi bulmuş ve size gelmişim Sevgili hocam…..

26 – Zonguldaktan Gizem Vajinismus Hastalarına Işık Olsun Diye
27- Güler yüzünüz, sabrınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederiz
Vajinismus Güler yüzünüz, sabrınız ve desteğiniz için teşekkürler
Vajinismus Güler yüzünüz, sabrınız ve desteğiniz için teşekkürler

01.10.2019

Sevgili Ümmügülsüm Hanım;

Öncelikle kocaman teşekkür ediyorum, ilk seanstan sonra bu rahatsızlığı yenmiş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Bunu yaşayanlar bilirler belki. Tek düşündüğüm tamam bugün olacak. Sonuç o gününde hüsranla kapanması. Şu anda anladığım bu sadece günlerin geçmesine neden oluyormuş. Ertelemek gerekmiyormuş. Bunun üstüne gitmekten Korkmayın.

Güler yüzünüz, sabrınız ve desteğiniz için çok teşekkür ederiz…

28- Cinsel İlişki adına korkularım Vajinismus
Cinsel İlişki adına korkularım Vajinismus
Tedavi İçin Ne gerekli?
 • Tedaviye gelirken öncelikle başaracağınıza inanın, çünkü başaracaksınız.
 • Eşim gelmezse yani çiftlerden erkek tedaviye katılmazsa çözüm bulamam endişesi yaşamayın! Çünkü kendiniz de bu sorunu çözebilirsiniz.
 • Eğer sadece görüşmek isterseniz ücretsiz ön görüşme fırsatını sunduğumuz unutmayın!
 • Acaba hangi yöntemle çözüyor kaygısına kapılmayın. Her başvurana özel korku ve kaygılarını yenecek yöntemimiz var.
 • Başarı hikayesi videoları ya da yorumları doğru mu soruları aklınıza geliyordur. Cevabını siz de o başarı yorumunu çekerken ya da Op. Dr. Ümmügülsüm Soytürk ile başarı videosu çekerken öğreneceksiniz.
 • Güven ve tecrübe ile ağrısı, acısız bir tedavi sunuyoruz.

Vajinismus olan kişi nasıl Gebe/Hamile kalabilir?

Gebelik ya da hamilelik erkekten gelen sperm hücrelerinin kadında bulunan ve özel günlerde oluşabilen yumurtalara ulaşabilmesi ve onları döllemesi ile gelişen bir süreçtir. Burada ki en önemli nokta sperm hücrelerinin hareket kabiliyetinin olması ve bulunduğu ortamda belirli bir zaman içinde ilerleyebilme kapasitesinin olmasıdır. Yani cinsel ilişkiyi deneyen çiftte erkek vajinanın tam anlamıyla içinde olmadan bile boşalma yaşarsa ve boşalma sırasında oluşan spermler yumurtayı döllerse gebelik meydana gelebilir.

Gebe kalan ve çocuk sahibi olan birçok Vajinismus hastası hastalığın tedavisini ertelemektedir. Bu hastalık çözülmediği sürece erkekte erken boşalma problemleri de görülebilmektedir.

Tavsiyemiz gebe kalıp çocuk sahibi olsanız dahi tedavi için beklememeniz olacaktır.

Şehirlere Göre Vajinismus Hastalarımız

Vajinismus ülkemizde her şehirde görülebilen bir rahatsızlık olmakla birlikte Vajinismus Tedavisi her şehirde aynı kalitede yapılamamaktadır. Ankara Vajinismus rahatsızlığının tedavi edildiği en önemli merkezdir. Diğer şehirlerde psikologlar ve kadın doğum uzmanları da bu tedavi için çaba harcamaktadır. Ancak Ankara’ya tedavi olmaya gelen hasta fazlalığı buradaki tecrübeyi ve çözüm kabiliyetini arttırmıştır. Özellikle Karadeniz illeri Ordu, Trabzon, Giresun, Samsun, Düzce ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu gölgelerinden Erzurum, Şanlıurfa, Kars, Ağrı, Iğdır, Batman, Bitlis, Gaziantep, Van, Tunceli ve İç Anadolu bölgesinde Niğde, Kayseri, Konya, Eskişehir, Sivas, Çorum, Tokat, Yozgat, Kırıkkale ve neredeyse tüm ülkemizden hastalarımız bize tedaviye gelmektedir. Kısa zamanda mutlu bir şekilde eve dönmeleri onlar için yeni bir hayat anlamına gelmektedir.

Cinsel İlişki Eğitimi

Cinsel ilişki eğitimi aslında bireye normal eğitim öğretim dönemlerinde verilmesi gereken, bireyin kendisinin ve karşı cinsi tanıması, kendini gelecekte yaşayacağı ilişki durumuna hazırlaması hatta uygun yaşta verilen eğitim sayesinde kendini dışarıdan gelebilecek olumsuz durumlara karşı bilinçli bir şekilde korumasını sağlayacaktır. Eğitim genital bölgeye ait kasların işleyişini, geliştirilmesini ve sağlığının korunmasını içerek şekilde olmalıdır.

Cinsel İlişki Danışmanlığı

Cinsel ilişki danışmanlığı daha önce verilmesi gereken ancak herhangi bir nedenle çiftlerden biri veya her ikisinin de alamadığı cinsel eğitimin devamı niteliğindedir. Danışmanlık uzman hekime başvuran çifte ilişkinin işleyişi neler beklenebileceği anlatılır. Genel cinsel eğitim verilir ve danışanların özel soruları da cevaplanır. Çeşitli tekniklerle kas yönetimleri de anlatılır.

Vajinal Dilatör Kullanmak ne demektir?

Vajinal dilatör kullanımı doktor bilgisi dışında kullanılmaması önerilir. Herhangi bir nedenle bilinçsiz bir kullanım enfeksiyon riskinin yanında daha ciddi bir mikrop bulaşmasına bile neden olabilir. Yine söylediğimiz gibi hekiminiz bir tedavi için uygun görüyorsa steril bir şekilde kullanabilir.

Vajinismusla yaşamak ancak sizin tercihiniz olur. Tercihiniz kurtulmak ise bize ulaşın.

Dr. soytürk
Kegel Egzersizleri

Kegel egzersizleri pelvik tabanlı kasların çalışmasını sağlayarak kas kontrolünü bilinçli şekilde yapabilmenizi hedefler. Kasların çalıştırılırken sıkma ve gevşeme hareketleri yapılmalıdır. Pelvik kaslarınızı çalıştırabilmek için hangi kaslar olduğunu da anlamanız gerekmektedir. Peki nasıl anlarsınız? İdrar yapımı sırasında idrarınız bitmeden durdurun işte bu durmayı sağlayan kaslar çalıştırmanız gereken kaslardır. İdrarınız olmadığı dönemlerde günün herhangi bir saatinde herhangi bir yerde bu çalışmayı istediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. Pelvik kasları çalıştırıyorum derken yanlışlıkla karın, kalça kasları da çalıştırılabilir. Anlattığımız şekilde çalışmak pelvik kaslarınızı güçlendirecektir.

Vajinismus ve Kısırlık Tedavisi

Kısırlık problemi çiftlerden her iki taraf içinde geçerli olabilir. Bu araştıra yapılıp kısırlık sıkıntısının kadınla alakalı olduğu tespit edildiğinde o tedaviye yönelmek doğru olacaktır. Burada merkezimize genel bireyin Vajinismus problemi zaten kısa sürede çözülecektir. Bu sayede sıkıntılardan biri atlatılmış ve yumurtanın döllenmesine engel olan hususlar üzerine çalışma yapılır. Bebeğinizin olabilmesi içinde doktorumuzun tecrübesinden faydalanabilirsiniz.

Vajinismus Uyarıları

Vajinismus çiftlerin cinsel yaşamıyla alakalı bir konu olduğu için çevreyle paylaşma da ya da bir doktorla iletişime geçmese zorluk yaşanabilir bu süreçte doğru olmayan uygulamalar ile sıkıntıyı gidermeye çalışıp hastalığın boyutunu arttırabilir ve doğru çözümü geciktirebilir. Doğru yöntem ve doktora ulaştığımız anda çok kısa zamanda çok fazla maddi ve manevi kayba uğramadan bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Maddi çıkarlar uğruna kızlık zarı operasyonları uygulanabilir. Doğru doktora ulaşırsınız yanlış uygulamalarla vakit kaybetmeden çözümü bulabilirsiniz.

Vaginismus Treatment in Ankara

During sexual intercourse, vaginal muscles in women contract during vaginal penetration attempts. This is called Vaginismus. This can prevent sexual intercourse or cause too much pain. Painful sexual intercourse is usually the first sign that a woman has Vaginismus. Pain only happens with penetration. Usually the pain disappears when the penetration attempt is over, but sometimes the pain may persist for a while. While men experience the feeling of bumping into a wall, women have some sort of tearing.

Vaginismus Alerts

Since Vaginismus is an issue related to the sexual life of couples, it may be difficult to share with the environment or not to contact a doctor. When we reach the right method and doctor, you can get rid of this distress in a very short time without too much material and moral loss. Hymen operations can be applied for financial interests. You reach the right doctor and you can find the solution without wasting time with the wrong applications.

Failure to Have Sexual Intercourse – Vaginismus Degrees

Couples experiencing difficulties in terms of sexual intercourse may experience this difficulty at certain levels. This is one of the important factors determining Vaginismus Degrees. We can evaluate these degrees as 5 levels medically.

1st degree: In the group that we describe as first degree, it is the people who allow a certain amount of penis to enter the vagina. Our clients can achieve muscle management with the speeches made during the first examination and leave the problem behind.

2nd degree: The low level of pain experienced by the woman is evident. Sexual intercourse can be experienced within certain limits. Such clients are those who can touch their vaginas. It is the group that is more difficult to soften the vaginal muscles with the speeches made.

3rd degree: A group in which severe contraction occurs during intercourse over one stage of the distress described in the first two degrees. Even at the gynecological examination, the patient will bleed himself. Treatment is possible.

4th degree: It is a group with high intensity. Fear, anxiety, feelings of anxiety with the sex is difficult to allow the relationship, even when the relationship is a troubled process to calm down. The doctor also has great difficulty in allowing his examination.

5th degree: The group with the highest severity and distress. In the fourth group, panic attacks may be accompanied by fear, anxiety and anxiety. In this group, patient intercourse and after the trial can be a difficult process to calm down. In the examination, the relationship may also experience bad feelings.

For all of these degrees, Vaginismus Treatment is possible in a short time.

Kegel exercises

Kegel exercises aim your muscles to make conscious control of pelvic-based muscles. Squeezing and relaxation movements of the muscles should be performed. In order to run your pelvic muscles, you need to understand which muscles are available. So how do you know? Stop urine during urination before the end of the muscles that stop it is the muscles you need to work. You can repeat this study as many times as you want at any time of the day at any time during periods of absence. Accidental abdominal, hip muscles can also be run when you say running pelvic muscles. Working as described will strengthen your pelvic muscles.

Yazımıza Genel Bakış
Vajinismus Tedavisi Ankara
Vajinismus Nedenleri
Fiziksel Nedenleri
Vajinismus Tedavisi Teşhiş Nasıl Yapılır?
Vajinismus Tedavisi için Ne zaman doktora başvurmalıyım?
Vajinismus’un İlişki Sırasında İlerleyişi
Tedavi Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Vajinismus Tedavisinde Aşamalar Ne olabilir?
Tedavi Sonrası!
Tedavi Seanslarına Göre Kurtulma Oranları
Vajinismus Tedavisi Fiyatları 2019
Kadınlarda İlk Gece Korkusu
Vajinismus Hasta Yorumları
Tedavi için ne gerekli
Gurbetçiler ve Vajinismus
Mesleklere göre Vajinismus
Yaş Gruplarına Göre Vajinismus
Vajina
Dış Dudaklar 
İç Dudaklar
Vajinal Açıklık
Klitoris
Vajina Kaynaklı Rahatsızlıklar
Vajinit
Genital Siğil
Herpes
Bel Soğukluğu
Vajinismus olan kişi nasıl Gebe/Hamile kalabilir?
Şehirlere Göre Vajinismus Hastalarımız
Vajinismus kalıcı bir hastalık mıdır?

Hayır Vajinismus kalıcı değildir.

3 seansta çözümü olduğu yazılıyor, doğru mudur?

Evet %99 oranda 3 seans içinde tamamlanır. Nadiren 4 veya 5. seans kalabilir. Ancak danışanlarımızın %90’lık kısmı ilk 2 seansta çözüp evlerine dönmektedir.

Vajinimus Ne demektir?

Kadının çeşitli nedenlerle vajinasını kasması nedeniyle eşiyle ilişkiye girememesidir.

Vajinismusun Sebebi Nedir?

Vajinismus cinsel eğitim alınmaması, ilişki öncesi herhangi bir dönemde cinsel istismara uğranılmış olması, aile baskısı altında kalmak ve çok nadirde de olsa vajinal hastalıklar kaynaklıdır.

Vajinismus Tedavisi için nereye gitmeliyim?

Tedavi için Ankara’da Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK özel muayenehanesinde sayısız hastayı kısa zamanda tedavi etmiştir. Tedavi için en uygun tercih olacaktır. 0312 210 16 26

Vajinismus hastası kadının bebeği olur mu?

Hastalığını çözse de çözmese de bebeği olabilir.

Vajinismus Doktoru Ümmügülsüm SOYTÜRK hangi üniversite mezunu?

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olup döneminde TUS Tıpta uzmanlık sınavı 1.’lik derecesine sahiptir.

Op. Dr. Ümmügülsüm Soytürk

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Akupunktur ve Ozon Tedavisi Uzmanı

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating / 5. Vote count:

7 Yorum

  • Ümmü E.

   Merhabalar. Ben 2.5 yıllık evliliğim zülume döndüğü sırada Ümmü Gülsüm hocamı buldum. Ankara dışından geldiğimiz için 2 günde yenebileceğimi hiç düşünmemiştim 🙂 2 gün sonra tedavi olmuş bir şekilde evimize döndük. Allah bin kere razı olsun. Güler yüzü samimiyeti ile başardım. Şimdi 7 aylık hamileyim :))

 • Aslıhan

  Gülsüm hanımın hemşiresi olarak şunu söyleyebilirim ki hastası ile iletişimi daima devam ettiren ve her anlamda hastasına cevap olabilen bir doktor 💜

  • Betül

   Başka doktorlarda harcadığım zaman ve paranın haddi hesabı yoktu
   Yanlış teşhisler para koparmak için sizi amelşyat etmeye çalışan doktorlar vs.
   Sonunda Ümmügülsüm hocamla tanıştım ve gerçekten hem insanlığına hem anlayışuna hem de sorunumu çözme konusundaki başarısına hayran kaldım.
   Çok ama çok teşekkürler herşey için …

 • Özge

  Merhaba, ben burada hastaların bire bir başardıklarını gördükçe çok ama çok mutlu oluyorum … En çok duyduğum söz ise onlardan Ertelemeyin…. inanmak başarmanın yarısıdır, inanmadan gelip başararak gidiyorlar ve buda bizi çok mutlu ediyor….. Herkes bence o mutluluğu yaşayıp burdan mutlu gitmeli :))

 • Öğretmen Hanım

  Tam 1 sene önce evlenmeden evvel, evliliğimin ilk gecesine dair korkularım hep vardı. Fakat yine de vajinismus problemiyle yüzleşeceğim aklımın ucundan geçmezdi. İlk 4 ayımız boyunca eşim bu durumun sadece benim korkularımdan kaynaklı olduğunu savunduğu için tedaviyi erteledik ve bu durum ikimizi de çok yıprattı. Ümmügülsüm hocam sayesinde sadece 2 seansta sorunumuzu çözdük. Güler yüzlü, anlayışlı ve hem sizinle hem de eşinizle bu süreç boyunca çok iyi iletişim kurabilen bir doktor. Keşke sancılı geçen 4 ayda bile beklemeden hocamla yollarımız kesişseymiş diyoruz. Gerçekten ertelemeyin, inanın ve kendinizi Ümmügülsüm hocamın uzmanlığına emanet edin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
1
Merhaba.
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by