Dr. Soytürk

Online Vajinismus Tedavisi

Online Vajinismus Tedavisi

Kadınların cinsel ilişki denemeleri esnasında vajina bölgesindeki kaslarını sıkarak erkek tarafından gerçekleştirilecek penetrasyona istemsiz veya sürekli bir şekilde engel olduğunda ortaya çıkan duruma Vajinismus ya da Kadında Cinsel İlişkiye Girme korkusu adını veriyoruz. Vajinal kasların gerilmesi ile bir duvar hissi meydana gelir ve erkek cinsel organı Penis, kadın cinsel organı Vajinaya giriş yapamaz, ya da belirli oranda girebilse bile kadın bu durumda ağrı ya da acı hissi alabilir.  

Vajinismus yani Kadından Cinsel ilişkiye engel olacak vajinal kasılmaların 5 derecesi vardır. Bu dereceler Kadının kaslarını sıkarak ilişkiye ne kadar izin verdiğine göre belirlenir. Hafif dereceli olabileceği gibi ağır ve tam anlamıyla ilişkiye izin vermeyen kasılmalarda yaşanabilir.

Vajinismus kadının ilk ilişki denemesi sırasında ortaya çıkabileceği gibi, yıllarca ilişkiye normal şekilde girebilen kadınlarda bile ortaya çıkabilir.

Sonradan ortaya çıkan bu duruma İkincil, ilk ilişki sonrası anlaşılan duruma ise Birincil Vajinismus adı verilir.

Vajinismus %100 tedavi edilebilen bir hastalıktır. Buradan yola çıkılarak tedavi yöntemlerine bakacak olursak, Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK Kadın Hastalıkları ve Doğum muayenehanesinde bu tedavi yüz yüze ya da Online Tedavi yöntemleri ile gerçekleştirilmektedir.

Online Tedavi muayenehanemizde zaten yapılmakta iken Covid19 pandemisi sırasında daha da ön plana çıkmıştır. Ankara Çankaya Çukurambar da buluna Dr. Soytürk muayenehanemize gelemeyip doktorumuzun tecrübesinden yararlanarak tedavi olmak isteyen hastalarımıza Online Vajinismus tedavisi uyguluyoruz. Şartlar uygun olursa Online Vajinismus Tedavisine devam eden hastalarımız bazı seanslara yüz yüze katılmak için muayenehanemize de gelebilmektedir.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK Online Vajinismus Tedavisi prosedüründe başvuran hastalarına Davranışsal- Bilişsel Terapi yöntemi eşliğinde cinsel eğitim vererek, pelvik bölgesi kaslarının yönetilmesi de öğreterek başarıya ulaşmalarını sağlıyor.

Op. Dr. Ümmügülsüm SOYTÜRK

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Akupunktur ve Ozon Tedavisi Uzmanı

Online Vajinismus Tedavisi

(0312) 210 16 26

(0541) 564 55 72

info@soyturkminel.com 

Kızılırmak Mahallesi

1446. Cadde

Alternatif İş Merkezi

No:12-20
Çankaya/Ankara 

PAZARTESİ–CUMA

09:00–17:30CUMARTESİ 09:00–14:00

Mutlu günlerinizi yaşamaya başlamak için Dr. Soytürk

Online Vajinismus Tedavisi
Online Vajinismus Tedavisi

alternatif tıp

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Call Now Button0312 210 16 26