0
(0)
Cildimizdeki Problemler ve Bakımı
Cildimizdeki Problemler

Cildimizdeki Problemler ve Bakımı

Cildimizdeki Problemler ve Bakımı

Normal kişilerle kıyaslandığında çeşitli uyaranlarla ciltte hoş olmayan aşırı cevaplar oluşması hassas cilt olarak tanımlanır.

Hassas ciltte su kaybı kadar yüzey Ph’ıda önemlidir. Hasta cildinde kuruluk, yanma, batma, kaşıntı bazen de kızarıklıktan bahseder. Bu problemlerin gelişmesine nem, güneşli ve rüzgârlı hava, sıcaklık gibi çevresel faktörlerin yanı sıra cildinde atopisinin ya da dermatolojik problemlerin olması ile psikolojik durumu ve yaş, cinsiyet etkilidir.

Problemli tüm bu cilt tiplerinde uygun ürünlerle yapılan temizlik, hidrasyon yani nemlendirme, cildin uyarılması ve doğru koruyucularla tüm cilt katmanlarının daha sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlarız.

Yaşlı ciltte ise proteoglikan, kollojen ve elastin seviyeleri azalmıştır. 21 ile 67 yaş arası kadınlarda bunları içeren cildin dermal tabakasındaki matriks dediğimiz destek yapısında yıkılma olur.

Biz düzenli cilt bakımı yaptığımızda hastaların cilt hidrasyonunu, elastikiyetini arttırmayı ince çizgilerinde açılmayı hedefleriz.

Uzm. Dr. Züleyha SOYTÜRK AŞIK

Sağlıklı Güzel Ciltler

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Kategoriler: Dr. Soytürk

alternatif tıp

This is author biographical info, that can be used to tell more about you, your iterests, background and experience. You can change it on Admin > Users > Your Profile > Biographical Info page."

1 yorum

Akustik Dalga Terapisi - Uzm. Dr. Züleyha SOYTÜRK AŞIK · Kasım 18, 2019 8:29 am tarihinde

[…] Dermatoloji […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Open chat
1
Merhaba.
Nasıl yardımcı olabiliriz?